2016′ nın En İyi Mini Dizileri

Yeni diziler sürekli yayınlanıyor ve hepsini takip etmek gerçekten zor. İş hayatı ve yorgunluk gibi unsurlar da devreye girince dizileri izleyip bitirmek epey uzun sürüyor. Bu yazımda sizlere izleyebileceğiniz en iyi mini dizileri listeledim. Atıştırmalık mini diziler başlığından anlayacağınız bu dizilerin çoğu 12 bölümden az sürüyor. Bu dizilerin çoğunluğu 2016′ da vizyona girmiş ve çoğu da izleyicilerden olumlu puan almış.

2016 yılında vizyona girmiş en iyi mini dizileri yazının devamında sizlerle paylaştım. Sizlerinde önerdiği diziler varsa yorum yaparak belirtebilirsiniz.

The Night Manager

Başrollerinde Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Coleman gibi başarılı isimleri barındırmasıyla dikkat çeken The Night Manager, John le Carré’nin aynı isimli kitabından uyarlanmış. Toplamda 6 bölüm süren dizide otellerde gece müdürlüğü yapan bir adamın suç şebekesinin içine sızma macerasını konu ediniyor.

Goliath

İntikam hırsı ile yanıp tutuşan bir avukatın hikayesini konu alan bu dizinin başrolünde Billy Bob Thornton bulunuyor. Kurucusu olduğu avukatlık firmasından kovulan adam bunun intikamını almak için tekrar avukatlık sahasına geri dönüyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

Billions

Başrollerinde Paul Giamatti ve Damian Lewis’ in bulunduğu dizide Savcı Rhoades ve şehrin zenginlerinden Bobby Axelrod arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşuyor.

Catastrophe

İkili ilişkileri farklı bir şekilde ele alan dizide iki kişinin 1 haftalık macerasının hamilelikle sonuçlanmasıyla ortaya çıkan sorunları ve bu sorunların çözümü ele alınıyor.

Outcast

The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman tarafından televizyona taşınan Outcast, Kyle Barnes’ın talihsiz hikayesini anlatıyor. Karanlık güçler tarafından ele geçirilen adam sorunun kökenini araştırmasıyla başlıyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Top of the Lake

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan Top Of The Lake yakın zamanda ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Mad Men’den tanıdığımız Elisabeth Moss’un rol aldığı yapım enteresan bir davayı konu ediyor. Dedektif Robin Griffin hamileyken intihar eden bir kadının başından geçenleri öğrenmek için çabalıyor. Böyle basit bir konuyu çarpıcı bir şekilde ele alan dizinin birinci sezon sadece yedi bölümden oluşuyor.

Marcella

Anna Friel başrolünde oynadığı İngiliz Dizisi dedektifliği bırakan bir kadının hayatını anlatıyor. Baş kahramanımız Marcella, kızını kaybediyor ve kocası onu terk ediyor. Tüm bunlara rağmen bir yandan da tekrar dedektiflik yapmaya çalışıyor.

The Returned (Les Revenants)

Dizinin konusu Netflix dizisi olan The OA ile benzerlik gösteriyor. Ölümden dönen insanların hayatını konu alan dizi, küçük bir kasabada yaşayan insanların olaya bakışlarını anlatıyor. Bir süre önce ölen insanların tekrar hayata dönmesi ve yaşlanmamış olmaları, çürümemiş olmaları gizemini koruyor.

And Then There Were None

Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanan dizi 3 bölümden oluşuyor. 10 kişi bir adaya davet ediliyor. Buraya gelen insanlar sırayla öldürülmeye başlıyor. Bu gizemi çözmeleri ise onlara pahalıya mal oluyor.

The A Word

Normal bit hayat yaşayan ailenin otizmle mücadelesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden anlatıyor. Olayları gerçekçi bir şekilde ele alan dizi BBB’ nin iyi bir iş çıkardığını gösteriyor.

Deutschland 83

ABD’ de yayınlanan ilk Almanca dizi olan Deutschland 83 ilk sezonuyla çok beğenilmişti. Doğu Almanya’ nın Strası, Batı Almanya’ya bir muhbir yerleştirmeyi başarıyor ve konu burada başlıyor. Martin Rauch ülkenin özgür yanında Moritz Stamm’ın yerini alıyor. Komünist düzene alışkın bu adam bir yandan yeni ortama ayak uydurmaya bir yandan da hayatın tadını çıkartmaya çalışıyor. Dizinin ikinci sezonunun da geleceği duyuruldu.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.