2016 Yılının En İyi Hint Filmleri

Bollywood‘ un son zamanlarda daha kaliteli filmler üretmeye başladığını görmekteyiz. Gerek oyuncularıyla gerekse senaryolarıyla iyi bir ivme yakalamış durumdalar ve yükselişleri de devam ediyor. Bizde bu duruma bakarak belki bu yıl izlemediğiniz iyi bir film varsa sizin için araştırdık.  2016 yılının çıkan ve çıkacak olan  en iyi Hint filmlerini sizin için listede derledik ve sizin için bir listede topladık.

1-Fan

2016'nın En İyi Hint Filmleri fan

Bence bu senenin değil son yılların en iyi Hint filmlerinden bir tanesi gerek oyunculuk gerekse senaryosuyla değişik bir tat almamıza yol açıyor. Bir fanın hayran olduğu kişiyle bütünleşmesinin anlatıldığı film fan ile starı karşı karşıya getiriyor. Küçüklüğünden beri hayran olduğu star ile buluşmaya gitme hayalleri kuran Gaurav sinema yıldızı olan Arian ile buluşmaya gider işin garip yanı ise hareketlerini dahi taklit ettiği yıldıza yüzü de çok benzemektedir. Buluşmada beklediği karşılamayı alamayınca Arian benzediği için onun şöhretini de kullanarak milletin gözünde düşürmeye çalışacaktır. Bakalım bu soluk kesici film bizi nereye götürecek. Filmin baş rolünde Shahrukh Khan‘ ı göreceksiniz.

2-Kalbimdeki Aşk

2016'nın En İyi Hint Filmleri aşk

Uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız bir aşk filmi ağlamaya hazır olun ve tabi mendillerinizi de hazır olsun. Orjinal Adı Sanam Teri Kasam olan film Hindistan yapımı bir aşk filmidir.

Filmin Konusu ise Saru çirkin olduğunu düşünen bir kızdır, Inder ise 8 sene sonra hapisten çıkmıştır ve ailesinden uzakta yaşayan bir adamdır. Saru babası tarafından evden kovulur ve Inder ona yardım eder. Inder Saru’ ya duygusal olarak yakınlaşır ve ona aşık olur. Saru başka bir adamla evlenir ama bu aşk bitmemiştir.

3-Wazir

2016'nın En İyi Hint Filmleri wazir

Suç ve gerilim filmidir. Biri iki ayağı olmayan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor. Filmde satranç başrol diyebiliriz. Satrançla arkadaşına doğru hamleler öğreterek intikam alacağı kişinin tuzağına düşmemeyi anlatmaya çalışıyor. Film sinema eleştirmenlerinden genelikle olumlu yorumlar aldı. İzlemenizi tavsiye ederiz.

4-Udta Punjab

2016 Yılının En İyi Hint Filmleri udta punjap

Yayın tarihi: 17 Haziran 2016

Bu filmi daha izleme sansımız olmadı ama çıkanlardan pek birşey bulamayınca bu adamın filmleri iyi olur düşüncesiyle buraya koydum tabiki de daha çıkacak filmler var ama izleyemediğim için tahmini olarak bunu uygun gördüm. Bakalım beni haklı çıkaracak mı.

5-Kapoor & Sons

2016 Yılının En İyi Hint Filmleri kapoor sons filmin konusu

Bu filmde izlenmeye değer bir film komedi ve dram filmi Kapoor and sons filmi; birbirlerine bir hayli uzak ve yabancı olan Rahul-Arjun Kapoor kardeşlerin yollarının 90 yaşındaki büyük annelerinin onları görmek istemesi üzerine babaannelerinin evi Coonoor‘ da kesişir. Ayrıca büyük anneleri onlar bir araya geldiklerinde kalp krizi geçirir. Bir süre tek bir çatı altında yaşamak zorunda olan kardeşler aslında birbirlerini ne kadar yanlış anladıklarını yavaş yavaş fark ederler. Fakat Rahul ile Arjun’ un aynı kıza aşık olmaları aralarını yine açar.

6- SULTAN 

FİLMİNKONUSU

Sultan filmi Selman Khan’ın beklenen filmleri arasında bu yıl çıkması beklenen filimi ilerleyen zamanlarda merak edenler için listeye aldım.

Selman Khan  bu filmde eski günlerine dönmeye çalışan bir güreşçinin hayatına değinmekte. filmin şu aralar fragmanı oldukça fazla izlenmekte. Hint sinemasının önemli oyuncularından olan Selman Khan bu kes bizi şaşırtabilir mi bekleyip göreceğiz. Kendi açımdan beklediğim filmler arasında şu an başı çeken filler arasında.

Şimdilik bu altı filmi sizin için seçtik Bollywood‘ un bu sene izlenmeye değer yapımları bunlar tabi daha yıl bitmedi ve filmler gelmeye devam ediyor. Yakın bir tarihte ikinci bir listeyi çıkacak filmlere göre sizin ile buluşturacağız. Şimdiden iyi seyirler, başka bir listede görüşmek üzere…

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.