August Rush (Kalbini Dinle)

“Müzik her yerdedir senin yapman gereken şey onu dinlemek.”

Evet bu cümleyle başlayan film bizi değişik bir dünyaya götürüyor. Gitarist Louis ve Lyla bir gece yolları kesişir ve birlikte o geceyi yaşarlar ama bu sıradan bir gece olmayacaktır. Lyla hamile kalacak ama babası bu çocuğun kariyerine zarar vereceğini düşünerek çocuğun doğum sırasında öldüğünü söyleyecek. Louis ve Lyla birbirini unutamayacaktır. Aslında bu bebeğin ölmediği ve uzak bir yetimhanede yetiştiğini göreceğiz hayat onları bir daha buluşturacak ama bu buluşma hiç kolay olmayacak.

Lyla yıllarca oğlunu arayacak öldüğüne inanmayacak. Rush onu görmeye gideceği zaman adresi kaybedecek ve hiç bilmediği sokak hayatına girecek. Anne ve baba müzisyen olunca Rush’ ta o yolda olacak. Müzik zekası çok geçmeden fark edilecek olan Rush bir orkestra ile konser verecek. İşin tuhaf yani aynı yerde annesi ve babası da bir araya gelecek. Kalbini dinle müzik ile bir araya geldiğinde ortaya güzel notalar çıkacak. İyi bir film nasıl tarif edilebilir ki bence sadece izleyin.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.