Jason Statham’ın En İyi Filmleri

Jason Statham günümüzde çok başarılı bir aktör olarak görülür. Gerek oynadığı filmlerle gerekse filmlerdeki üstün oyunculuk performansıyla oldukça başarılı bir aktördür. Son zamanlarda ismi çok geçen aktörü bir de biz inceleyelim ve sizin için en iyi filmlerini bir derleyelim dedik. Yani bu yazımızda Jason Statham‘ ın izlenilmesi gereken filmlerine bir göz atacağız.

1. Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7)

Furious 7 fiominkonusucom hızli ve ofkeli 7

Jason Statham’ ı kim bu film için önerdi bilmiyorum ancak kesinlikle hayatında verdiği en doğru kararlardan bitanesiydi. İzlerken gözümü kapatamadım desem yeridir muhteşem arabalarla muhteşem bir takip işte film budur dedirtiyor. Kesinlikle izlemeniz gereken çok önemli bir filmdir. Bu filmin bir diğer önemi ise bu serinin en önemli ismi olan Paul Walker son kes kamera karşısına geçmiş olmasıydı. Paul Walker bu filmin daha çekimleri bitmeden bir trafik kazasında ölmüştür. Film eldeki görüntülerle çekilmiştir.

2. Kapışma (Snatch)

kapisma-filmi-izle-720p-snatch-turkce-dublaj-798

Bu filmde iki farklı olay anlatılacaktır biri kayıp bir elmasın peşinde koşarken bir diğeri ise boks dünyasında işleyen illegal islerin içinde olacaktır. Bu durum çok farklı gözükse de bir ortak noktada da birleşecek ve olaylar başlayacaktır. Guy Ritchie’ nin yönetmen koltuğunda oturduğu ikinci filmin baş rollerini Jason Statham, Brad Pitt ve Benicio Del Toro gibi dikkat çekici isimler paylaşıyor.

3. Ateşten Kalbe Akıldan Dumana  (Lock, Stock and Two Smoking Barrels)

Filminkonusucom Ateşten Kalbe Akıldan Dumana

Farklı işlerde çalışan ve farklı yeteneklere sahip dört arkadaşın bir gün kumarda dahice bir planla çok yüklü bir para kazanmak istemeleriyle bir macera başlar. Aralarından kumardan en iyi anlayan Eddy seçip 100 bin pound toplayıp kumar oynamaya göndereceklerdir. Masadaki en iyi kumar oynayan Eddy olmasına rağmen daha önceden planladıkları hile tutmayınca Eddy mafya ya çok yüklü bir borcun altına girecektir. Mafyanın parayı istemesiyle bu dört arkadaş parayı bulmak için bir çabaya girecek ve olaylar başlayacaktır.

4. Taşıyıcı (The Transporter)

transporter-2-298879l

Frank, özel bir ekipteyken işi bırakmış ve paralı bir asker olmuştur. Artık istediği işi yapıyor istemediğini yapmıyor. Frank yaptığı işte 3 kuralı vardır. Bir yaptığı anlaşmanın bozulmasından iki kim için çalıştığını öğrenmekten üç ise taşıdığı paketin içinde ne olduğunu öğrenmekten asla hoşlanmaz. Son görevinde aldığı paket ise başına bela getirecek ve kovalamaca başlayacak. Film üç seriden oluşuyor şimdilik.

5. Ölüm Yarışı (Death Race)

Filmin konusu jason statham ölum yarısi

Jason Statham kendine aksiyon dünyasında bir yer edinmeyi başarmış gibi bütün filmlerinde aksiyon ön olanda bu filmde de arabaları birer ölüm makinesine çevirip yarışıyorlar. Hapishane yöneticileri aşırı kazanma hırs sebebiyle mahkumların içinde bulunduğu bu durumu değerlendirecek ve bir yarış başlatacaklardır. Yarışı kazanan hayatta kalacak kazanmayan ölecektir. Kaçmaya yeltenmek bile mahkumları bir sona götürecek. Bu amansız yarışın içinde ise masum bir adam. Ames işlemediği bir suç yüzünden bulunduğu bu hapishaneden kurtulmak için önüne geleni ezmesi gerekecek.

6. Suikastçi (War)

suikastci-filmi-izle-war-turkce-dublaj-244

Suikastçi Jet li ve Jason Statham’ in aynı filmde oynadığı muhteşem bir film. Filmde polis ortak olan ikili Li’ nin ailesi bir suikastçi tarıfından öldürülür. Li intikam yeminiyle ortadan kaybolur. Ve artık Li’ de bir suikastçidir. Ailesine bunu yapanları bulup cezalandıracaktır. Başrolde Jet Li ve Jason Statham var.

7. Cellular

Cellular filmin konusu jason statham filmleri

İki binli yılların başında telefon konseptli filmlerin çokluğu bilinmektedir. Jason’ da bu akımda kendine yer bulmuştur bu filmle. Bir gün telefonu çalacak olan Ryan’ ın hattın öbür ucunda bir kadın kendisinden yardım istemektedir. Bir kahramanlık yapmak isteyecek olan zavallı Ryan başına neler geleceğinden ise habersizdir.

8. Banka İşi (The Bank Job)

 The Bank Job jason statham banka isi

35 yıl önce bir soygun oldu Londra’ da ve bir kaç gün içinde örtbas edilip unutturuldu. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film de en masumları hırsızlar. Aksiyon gerilim ve daha bir çok şey bütün karanlık sırlar ortaya çıkacak.

9. Tetikçi (Crank)

crank

Chev Verona tarafından zehirlenir. Chev bir tetikçidir ve aslında bu işi bırakma kararı almıştır. Bu zehri durdurmanın tek.yolu ise arkadaşı ve doktur olan Miles’ in panzehiri bulmasıdır. Ancak bu zehrin yavaşlaması için adrenalinim seviyesinin sürekli yüksek olması gerekecek.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.