Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Filmin Eleştirisi

Eski dostlardan düşman olur mu gördüğümüz kadarıyla oluyor. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı gördüğüm en iyi kahramanlar savaşıydı desem yalan söylemiş olurum. Şu bir gerçek ki dövüş sahnelerini çıkarırsak elimize mahalle kavgasına giden bir kaç süper kahramandan başka bir şey yok. Oysa çizgi romanda bu olay 200, 300 süper kahramanın katılması gereken bir olay olarak görüyoruz burada Hulk’ u bile göremedik Thor’ u söylemiyorum bile siz düşünün artık. Filmin yönetmenleri 2.5 saat izleyiciyi iyi oyaladı demekten başka bir çaremiz kalmıyor.

Bir diğer kısım senaryonun yetersizliği de göze çarpıyor Senaristler çareyi, Kış Askeri’ ni, 1. Dünya Savaşı’ nı başlatan Sırp Milliyetçisi olan Gavrilo Princip misali senaryoya yamamakta bulmuşlar ama çizgi roman okurları bunu yemez! Hatta bu şimdiye kadarki modifiyeli Marvel uyarlaması bile olabilir. Elimizde süper kahramanların yarattıkları yıkım yüzünden devlet kontrolüne geçmesiyle başlayan gerilim dışında hiçbir şey aynı değil. Haliyle de bu aslında bir “İç Savaş” filmi değil, daha ziyade Avengers 3 olmuş. Genel baktığımızda ise filmin kapitalist liberal ve insan sevgisiyle dolu Iron Man yerine tam bir mankafa olan Kaptan Amerika’ nın tarafını tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Bu kadar az kahramanın olmasının sebebi tabiki de lisans sorunları her isteyen her istediği kahramanı kullanamıyor haliyle ama bu da çok yetersiz olmuş.Black-Panther-Marvel-Captain-America-Civil-War-kahramanların savaşı filmin konusu

Filmde şüphesiz bizi şaşırtan şey Black Panther‘ in (Kara Panter) muhteşem performansı. Chadwick Boseman‘ ın muhteşem performansı filme güzel bir hava katıyor. Ayrıca Black Panther’ in kendi filminin (6 Temmuz 2018) gelmesi bir diğer sevindirici haber. Havaalanında Ant Man ve Örümcek Adam sayesinde bolca gülebiliyoruz gerisi bu kadar işte. Ayrıntılara takılmasanız iyi bir film izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.