The Lost City of Z Fragman ve Konu

Percy Fawcett kendini Amazon ormanlarına adamış bir kaşiftir. Kaşif, araştırmış olduğu bölgede daha ilkin bilinmeyen, bir zamanlar bölgeye yerleşmiş olabilecek gelişmiş bir uygarlığa dair kanıtlar bulur. Bu tarz şeyleri bilim camiasına açıkladığında ise Amazon yerlilerini vahşiler olarak gören bilim adamları kanıtlara gülüp geçerler. Yılmayan Percy, destekleyici karısı, oğlu ve yardımcısının desteğiyle yine Amazon ormanlarına döner. İddiasını kanıtlamak için araştırmalar meydana getiren kaşif, 1925 senesinde ise gizemli bir halde ortadan kaybolur. Peşinden pek fazlaca maceraperest, Fawcett ve ekibini bulmak için yola koyulur fakat girişimler sonuçsuz kalır ve bu bölge artık Yitik Z Şehri (Lost City of Z) olarak adlandırılır…

Gazeteci ve yazar David Grann’ın Fawcett’in azminden yola çıkarak değindiği ve kendi yapmış olduğu seyahati de anlattığı aynı adlı kitabından uyarlanan film, 20yy.’ın gizemlerinden birini beyazperdeye taşıyor. Yönetmen koltuğunda James Gray var.

Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2017 (2s 20dk)

Yönetmen: James Gray

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.