Türk İnternet Dizileri Konusu ve Fragmanları

Son zamanlarda artan internet dizileri hakkında bu yazıyı yazma gereği duyduk. Hayatımıza giren bu yeni akım aslında uzun zamandır diğer ülkelerde mevcut. Türkiye ise bu akıma yeni başlayanlardan. Youtube’ da yayınlanan mini diziler tutunca bazı özel film siteleride kendi içeriğini arttırmak, aynı zamanda belirli bir ücret karşılığında bu filmleri izlemek isteyenler için mini dizi anlaşmaları yaptı. İnternette yayınlanacak diyoruz ama hafife almayın çünkü bu dizilerde oldukça ünlü oyuncularda yer almaktadır. İşte bu dizilerden bazıları.

Masum

Senaryosu Berkun Oya‘ ya ait olan bu dizinin yönetmeni Seren Yüce. Bu dizi Berkun Oya’ nın Bayrak adlı oyunundan uyarlamadır. Sadece BluTv’ ye özel bi dizidir. Belli bi üyelik ücreti karşılığında izleyebilirsiniz.

Konusu ise bir kıyı kasabasında sakin bir hayat yaşayan bir ailenin bir gece işlenen bir cinayetle hayatlarının birden normalden çıkmasını konu alıyor. Başrollerde ise Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır. Dizi 8 bölüm ve her bölüm 60 dk oluşmaktadır.


Fi

Son Zamanlarda ülkemizde Netflix ile birlikte insanlar istediği dizileri izlerken aynı zamanda Netflix’in özel olarak kendisi için Çektiği dizileride izleme fırsatı buluyorlardı. Bu bizim ülkemizdeki yatırımcıların da dikkatini çekmiş olacak ki onlarda bu akıma kapılmış durumdalar. BluTv Masum adlı internet dizisini yayınlarken bir atakta Puhu Tv’ den geldi. Onlarda son zamanlarda popüler olan bir kitaptan uyarlama olacak olan bir dizinin Çekimine başladılar. Kitap Azra Kohen’ nin Fi Çi Pi adlı Romanından uyarlama.

Ve ilk serisi olan Fi ‘den başlanacak. Film 13 bölümdür oldukça ünlü oyuncular oynayacak olan dizi Puhu Tv’ nin ücretsiz olarak yayınlayacak olmasıda bir diğer dikkat çekici bir diğer ayrıntıdır. Başrollerinde  Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür gibi yıldız isimleri barındırdığı görülen Fi, 31 Mart 2017’de yayınlanacak. 


Sıfır Bir

Youtube için çekilen bir dizi ilk bölümleri oldukça kısa olmasına rağmen dizi iyi izleyici kitlesine ulaşınca süresi de uzamaya başladı. Hemen her bölümünde aksiyonun dinmediği dizi Adana’da çekilmiştir. Yeni sezon da oldukça iyi bir dönüş yapmayı planlıyorlar.  Şimdilik hiç ünlü oyuncu yok ama bu bi sorun teşkil etmiyor dizi için. Kurtlar vadisi gibi çokça silah sahnesi var. Meraklıları Youtubeden kolaylıkla bulabilirler.


Sahipli

Bu da internet dizilerinin korku türünde olanı. 10 bölüm olan dizi Blu TV’ de yayınlanacak. Bir öğretmen ile bir doktorun arasında geçen ilişkiyi konu edinecek. Bu iki yaralı insanın bir araya gelmesiyele ve bir birlerini daha iyi tanımak istemesiyle geri dönüşü olmayan bir yola girilecek.

Dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini Siccin ve Musallat gibi korku film serilerine imza atan Alper Mestçi üstlendi. Sahipli dizisi, 24 Şubat’ta yayınlanmaya başlayacak.

Yorum Yap

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Filminkonusu.com | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.